Adalet Birliği izle – Justice League
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.0 IMDB Puanı 309 Görüntülenme

Adalet Birliği izle – Justice League

Steppenwolf ve Parademonlar lejyonları, binlerce yıl önce, üç Ana Kutunun birleşmiş enerjileri ile Dünyayı ele geçirmeye çalışır. Olympian Gods, Amazonlar, Atlanteenler, insanlık ve Yeşil Fenerler Birliği'nden oluşan birleşik bir ordu tarafından engellendi. Steppenwolf'un ordusunu geri püskürdükten sonra, Ana Kutular gezegendeki yerlerde ayrılır ve gizlenir. Günümüzde, insanlık Süpermen'in üzerine yas tutuyor ve ölenler Ana Kutuları yeniden etkinleştirmeye ve Steppenwolf'un efendisi Darkseid'le lehine yeniden bir adım atmak için Dünya'ya dönmesine neden oluyor. Steppenwolf, Dünya ekolojisini yok edecek ve Steppenwolf'un ev dünyasının görüntüsünde yer alacak "Birlik" ü oluşturmak için eserleri toplamayı hedefliyor.

Steppenwolf, Kraliçe Hippolyta'ya kızı Diana'yı Steppenwolf'un dönüşünden uyarması için Themyscira'dan Ana Kutuyu getirir. Diana, Diana Victor Stone'u bulmaya çalışırken Wayne, Arthur Curry ve Barry Allen'in peşinden giderken, Bruce Wayne'e diğer metahumanları kendi amaçları doğrultusunda birleştirmeye çağırıyor. Wayne Curry'i ikna etmeyi başaramamakla birlikte, hevesli bir Allen'i takıma dahil etmeyi başarıyor. Diana, Stone'u katılmaya ikna etmekte başarısız olmasına rağmen, yerini keşfederse tehdidin yerini tespit etmesine yardım etmeyi kabul eder. Stone, daha sonra babası Silas'ın ardından birkaç diğer S.T.A.R ile takıma katılır. Labs çalışanları, Steppenwolf tarafından insanlığın Anne Kutusunu edinmek isteyen tarafından kaçırılıyor.

Steppenwolf, Curry'yi harekete geçirmek için bir sonraki Anne Kutusunu almak için Atlantis'e saldırır. Ekip, Komiser James Gordon'dan, Gotham Limanı'ndaki terk edilmiş bir tesise dayanan Steppenwolf'un ordusuna yönlendirerek onları bilgilendiriyor. Her ne kadar grup kaçırılmış çalışanları kurtarmakla birlikte, Curry polisin kaçmasını sağlamak için gecikmeye başlamasına kadar takımın tuzağa düştüğü savaş sırasında sera altında. Stone, analiz etmesi için gizlediği son Anne Kutusunu alır. Stone, bir kazadan neredeyse hayatına malolduktan sonra babasının Anne Kutusunu kullandığı Stone'un cesedini yeniden inşa ettiğini ortaya koyuyor. Steppenwolf'un ordusuna karşı ezici oranlarla yüzleşen Wayne, Süpermen'i canlandırmak için Ana Kutuyu kullanmaya, yalnızca Steppenwolf'un istilasına uğramalarına yardım etmekle kalmayıp aynı zamanda insanlığa umut geri getirmeye yardımcı olmaya karar verir. Diana ve Curry bu düşünce konusunda tereddüt ediyor, ancak Wayne, Süpermen'in bir düşman olarak geri dönmesi durumunda ihtiyatlı bir acil durum planı oluşturuyor.

Clark Kent'in vücudu çıkarılır ve Ana Kutu'nun yanındaki Krypton gemisinin genesis haznesinin amniyot sıvısına yerleştirilir ve Ana Kutu, Süpermen'i etkinleştirir ve başarıyla dirilir. Bununla birlikte, Süpermen'in anıları geri dönmedi ve Stone, yanlışlıkla kendisine bir mermi başlattıktan sonra gruba saldırdı. Süpermen tarafından öldürüldüğünün eşiğinde, Batman acil durum planını yürürlüğe koyar: Lois Lane. Süpermen sakinleşir ve Lane'le birlikte Smallville'deki ailenin evine gider ve burada hatıralarını yansıtır ve bulmaya çalışır. Son Ana Kutusu korumasız olarak Steppenwolf bunu kolaylıkla geri getirir. Onlara yardım etmek için Süpermen olmadan, beş kahraman Steppenwolf'un Ana Kutuları bir kez daha birleştirmeyi ve Dünya'yı yeniden yaratmayı amaçlayan Rusya'daki bir köye gider. Ekip, Steppenwolf'a ulaşmak için Parademon'lar vasıtasıyla kavga ederken, Stone'u Anne kutularını ayırması için yeterince dikkatini dağıtamazlar. Süpermen, şehri tahliye etmede Allen'e, Ana Kutuları birbirinden ayıran Stone'a ulaşır ve yardımcı olur. Takım, korku ile üstesinden gelen Steppenwolf'u yenerek, hepsi teleport etmeden önce kendi Parademons'ları tarafından saldırıya uğradı.

Savaşın ardından Bruce ve Diana, ekip için daha fazla üye alanıyla birlikte bir operasyon üssü kurmayı kabul ediyorlar. Diana bir kahraman olarak kamusal ışığa geri adım attı; Barry, Central City polis departmanında babasını etkileyen bir iş bulur; Victor, S.T.A.R'deki babasıyla yeteneklerini keşfetmeye ve geliştirmeye devam ediyor. Labs; Arthur Atlantis'e geri döndü; Süpermen, muhabir Clark Kent gibi hayatını sürdürüyor. Kredi sonrası bir sahnede, Lex Luthor Arkham Asylum'dan kaçar ve kendi ligini kurmak için Slade Wilson'ı korur.

300 milyon dolarlık tahmini bir üretim bütçesiyle, şimdiye kadar yapılmış en pahalı filmlerden biridir.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Justice League

  Yayın Tarihi:

  17 Kasım 2017

  Senaryo:

  Chris Terrio, Joss Whedon, Chris Terrio, Zack Snyder, Jerry Siegel, Joe Shuster, Gardner Fox, Bob Kane, Bill Finger, William Moulton Marston, Jack Kirby, Bob Kane

  Resimler

  "Adalet Birliği izle – Justice League" filmine ait 6 adet görsel bulundu.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?